like

Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Na tym forum możesz porozmawiać o Seabird CMS.
To forum nie służy do zgłaszania problemów i błędów!

Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez apom1975 » 17 sty 2017, o 12:37

Marzę od kilku lat o swoim samochodzie.Najpierw mialam ogromne problemy ze znalezieniem pracy.Teraz,gdy juz ją mam(choc pewnosci nigdy nie mam,ze cos sie nie zmieni i mnie nie wywalą)chcialabym kupic swoj pierwszy samochod i boję sie,ze go nie utrzymam.Zarabiam ok.1700zł,mieszkam z rodzicem choc sama sie utrzymuje(jedzenie,ubrania,tel,internet).Marzę rowniez podszkolic sie w zawodzie i zrobic studia podyplomowe.I jak to pogodzic?Niby do pracy mam 15minut autobusem ale czasem mnie wzywają w nocy,na nagle przypadki.Auto czasem jest przydatne,gdy zakupy robie takze.Doradzcie mi,warto kupic za ok.15tys.?Utrzymam je sama + wydatki na zycie i studia?
apom1975

Re: Moj pierwszy samochod-moje marzenie i moje lęki

Postprzez tuchacz » 17 sty 2017, o 14:15

Skoro jeszcze się nie przeprowadziłaś na swoje to chyba najpierw lepiej iść w tym kierunku? Jak wynajmiesz mieszkanie gdzieś blisko pracy to samochód może się okazać zbędny
tuchacz

Postprzez livers » 13 lut 2017, o 14:30

Jeśli szukasz fajnego samochodu na start to moim zdaniem któryś z mniejszych modeli Renault powinien się sprawdzić. Taki Renault Clio ma całkiem niezłe wymiary: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/nowe-clio-grandtour/wymiary.html, a jeśli chodzi o cenę. To cóż... osobiście wybrałbym samochód z salonu, ale jeśli nie możesz to poszukaj używanego. Model ten jest dość popularny, więc nie powinnaś mieć z tym żadnych problemów :)
livers

Postprzez algona » 26 kwi 2017, o 18:18

W takiej sytuacji najlepiej kupić bezawaryjne auto z instalacją gazowa a jeśli jeszcze jej nie ma to założyć http://optimagas.com/, każdy chyba wie że koszt paliwa jest tym na co wydajemy najwięcej, jak się przerobi auto na gaz można sporo oszczędzić
algona

Powrót do Dyskusje o Seabird